Szabadtéri nyílt próbát tartott az Ózdi Városi Vegyeskar a Városház téren

Énektől zengett tegnap délután a Városház tér. Az Ózdi Városi Vegyeskar a zene világnapja alkalmából tartott szabadtéri nyílt próbát. A nem mindennapi eseményre több járókelő is felfigyelt és megállt meghallgatni az előadást. A vegyeskar mindig szívesen fogadja az új tagokat.

„Nagyon nagy szeretettel hívjuk és várjuk az énekelni szerető ózdiakat és Ózd környékieket. Nem feltétel a kotta olvasni tudás a legeslegfontosabb feltétel, hogy szeressen énekelni, és hogy legyen jókedvű, mert mi egy nagyon jókedvű csapat vagyunk. Úgyhogy sok szeretettel várjuk a hölgyeket is, az urakat pedig különös lelkesedéssel” – mondta Bartáné Demcsik Katalin, az Ózdi Városi Vegyeskar elnöke.

Nyolc éneket hallhattak a járókelők mindenféle stílusban. Még egy afrikai dalt is előadtak a tagok. Többen hosszú évek óta erősítik a közösséget. Montvai Melinda 11 éve, hogy csatlakozott.

„Igazából ez csak egy légből kapott ötlet volt, szeretek énekelni, és csak egy próba. Mindig tartoztam egy közösséghez, egy amatőr csapathoz, és az évek múltával ez kialakult, hogy talán az ének szeretete az, ami megmaradt, és ezt szeretném még továbbvinni a valóban nagyon jó csapat érdekében” – nyilatkozta Montvai Melinda, az Ózdi Városi Vegyeskar kórustagja.

Az énekkart Regős Zsolt karnagy vezeti, elmondta, hogy szabadtéren énekelni mindig komoly előkészületet igényel, ugyanakkor nagy élményt ad a kórusnak és a közönségnek is egyaránt. A 126 éves múltra visszatekintő vegyeskar tagjai hetente próbálnak, és rendszeresen fellépnek városi kulturális eseményeken is.

„Október 18-án az Olvasóban tartunk egy kórustalálkozót, az Ózdi Városi Vegyeskar mellé még három énekkar jön látogatóba. Egy énekkar például a Felvidékről, Ragyolc nevű településről jön, meg még másik két énekkar jön, és így a négy énekkar összejön, kicsit örömködünk, zenélünk egymásnak és az odalátogató közönségnek is” – tette hozzá Regős Zsolt, az Ózdi Városi Vegyeskar karnagya.

A kórusra mozgalmas hetek várnak, hiszen október 18-án kórustalálkozót rendeznek az Olvasóban. Az eseményen az Ózdi Városi Vegyeskar mellett három másik együttes lép fel. A közös éneklés mellett baráti találkozót is terveznek, amely még inkább erősíti majd a közösség összetartó erejét.

16_0_t 16_1_t 16_2_t
16_3_t 16_4_t

Forrás: ozd.hu

Twitter
Vissza