Az Olvasóban rendezték meg hétvégén a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Csapatbajnokság hetedik fordulóját. Az ózdi versenyen négy csapat vett részt, a helyi egyesület két együttesén kívül a Kazincbarcika VSC és a Hidasnémeti VSC játékosai ültek asztalhoz az Adorján Lajos teremben. Az ózdiak második csapata a Hidasnémetivel mérte össze tudását: az ő céljuk a fennmaradás és a fiatalítás, hiszen kevesen vannak.
„Majdhogynem Hidasnémeti az egyetlen falusi csapat a bajnokságban, és ahhoz képest próbálunk mindig nemcsak a felszínen maradni, hanem minél jobb eredményeket elérni. Ezt bizonyítja ez az év is, eddig hat meccsből három csapatgyőzelem volt, három vereség. Bízom benne, hogy még lesz csapatgyőzelmünk” – nyilatkozta Szemán Tibor, a Hidasnémeti VSC Sakk Szakosztályának vezetője.
Ez a várakozás végül beigazolódott, hiszen a Hidasnémeti játékosai legyőzték az ózdiak második csapatát 7,5 – 2,5-re. Így jelenleg a hazaiak a tabella utolsó helyén állnak, míg ellenfelük a hetedik helyet szerezte meg. Az Ózdi Sakk SE első együttese a Kazincbarcika VSC tagjaival mérkőzött meg tegnap. Ezen a meccsen a mieink győztek 9,5-re, de fél pontot veszítettek, így maradtak a tabella második helyén a Tokaji SE mögött. A hazaiak vezetője szerint nehéz utánpótlást szerezni.
„Nagyon sok tanulás kell hozzá, nagyon sok energiát kell belefektetni, mire eredmények térülnek meg. A mai generációban szerintem nagyon nehéz a fiatalokat leültetni, táblához irányítani, megszerettetni velük a sakkot, illetve hogy hosszú távon is meglegyen bennük ez a sakk iránti szeretet. Ez az egyik. A másik az oktatók, a játékosok. Nagyon sok csapatnál a munka befolyásoló tényező, ha nem talál az ember munkát, akkor elmegy” – mondta Molnár Milán, az Ózdi Sakk SE elnöke.
Az ózdiak első csapatának fő feladata a hátralévő négy mérkőzésen a hátrány ledolgozása. A tabella jelenlegi állása szerint fél ponttal maradtak le a Tokaji SE mögött, az utolsó fordulóban ellenük küzdenek majd. Addig azonban a Tiszaújváros és a DVTK csapatai ellen is nagy győzelmet kell aratniuk.
Forrás: ozd.hu
Vissza